вторник, 28. март 2023. Вести денес: 101
home Вести

Трамп најверојанто нема да има средба со Путин во Париз оваа недела

Трамп најверојанто нема да има средба со Путин во Париз оваа недела

Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека најверојатно нема да има средба со рускиот претседател Владимир Путин во Париз оваа недела за време на одбележување на 100-годишнината од крајот на Првата светска војна.

– Не сум сигурен дека ќе се сретнеме во Париз. Веројатно нема, изјави Трамп.

Тој прецизира дека ќе има средба со Путин на форумот на лидери на Г-20 во Аргентина во крајот на ноември.

Трамп најави и номинација на нов американски претатавник во ОН до крајот на неделата.

loading...