петок, 4. декември 2020. Вести денес: 30
home Вести

Трамп на Твитер објави своја верзија на Роки (ФОТО)

Трамп на Твитер објави своја верзија на Роки (ФОТО)

Еден твит од претседателот Трамп привлече големо внимание во средата, но не поради тоа што тој го напиша.

Всушност, тоа е пост без зборови. Хил известува дека околу еден час по пристигнувањето во Меѓународниот голф клуб Трамп во Вест Палм Бич, Флорида, претседателот твитнал фотошопирана слика со својата глава врз телото на Роки Балбоа.

Коронавирус