среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 106
home Вести

Трамп на сумо борење во Јапонија

Трамп на сумо борење во Јапонија

Американскиот претседател, Доналд Трамп на својот твитер профил се пофали дека присустувал на сумо турнир, при неговата работна посета на Јапонија.

Американскиот претседател и првата дама седеа во царската ложа, каде што седат само членови на царското семејство.

 

Јапонскиот премиер, Шинзо Абе им приреди незаборавно срдечен дочек на Трамп и Меланија.

Коронавирус