вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Трамп дополнително засили прописи против илегални имигранти

Трамп дополнително засили прописи против илегални имигранти

Претседателот на САД, Доналд Трамп потпиша денеска имигрантска објава која треба дополнително да ја зајакне забраната за мигранти да се квалификуваат за азил доколку нелегални минале граница на САД со Мексико.

Администрацијата на Трамп вчера објави нови правила за да ограничи силно барања на мигранти за азил забранувајќи на луѓе кои ја преминале јужната американска граница илегално, да бараат азил. Луѓето мора да влезат во САД на посебни влезови, нагласи Трамп пред да замине за Париз.

Коронавирус