петок, 3. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Трамп допатува во Индија

Трамп допатува во Индија

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска пристигна во индискиот град Ахмедабад, со што ја почна дводневната посета на Индија, каде двете страни ќе се обидат да ги обноват односите нарушени од трговскиот спор.

Трамп во Индија пристигна заедно со неговата сопруга Меланија, а беше пречекан од индискиот премиер Нарендра Моди.

Индија и САД имаат блиски политички и безбедносни односи, а дводневната посета на Трамп е знак на нивните се поблиски интереси, изјавија американски функционери.

Коронавирус