вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Вести

Трамп: Брансон во сабота во Белата куќа

Трамп: Брансон во сабота во Белата куќа

Свештеникот Ендру Брансон денеска ќе пристигне со авион во воeна база близу Вашингтон и најверојатно истиот ден ќе ја посети Белата куќа, изјави американскиот претседател Доналд Трамп.

– Мило ми е што е враќа. Тој многу страдаше и многу сме благодарни на голем број луѓе, изјави Трамп. Запрашан дали ќе ги укине санкциите кон Турција, воведени поради апсењето на Брансон, Трамп рече дека немало никаков договор со Турција во врска со пуштањето на Брансон и укинувањето на санкциите.