сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 46
home Вести

Трагична прослава: Руски мафијаш славел роденден и удрил на воена патрола- нивниот одговор бил брз и брутален (ВИДЕО)

Трагична прослава: Руски мафијаш славел роденден и удрил на воена патрола- нивниот одговор бил брз и брутален (ВИДЕО)

Познат руски мафијаш од еден сибирски град е застрелан откако со соработниците нападнал војници кои чувале воен воз.

Според податоците, мажот идентификуван како Зданчик во блиското кафуле со своите „колеги“ славел роденден, па целото друштво било прилично пијано.

Бизарниот инцидент се случил во градот Петровск- Забајкалски, кој има 16 илјади жители, а се наоѓа јужно од Бајкалското езеро.

Во воениот извештај стои дека убиениот маж ја нападнал патролата која го чувала возот, ги игнорирал пукањата за предупредување за потоа и сам да биде застрелан.