среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 8
home Вести

Трагичен крај: Исчезнатите тинејџери се пронајдени мртви (ВИДЕО)

Трагичен крај: Исчезнатите тинејџери се пронајдени мртви (ВИДЕО)

Остин Гроте и Алисија Мекаскил последен пат биле видени во саботата попладне во самопослуга Сафвеј во Енумклав, Вашингтон. Тие биле пријавени како исчезнати од семејството во неделата откако не се вратиле.

Телата биле пронајдени околу 8:30 во вторникот. Нивниот напуштен автомобил бил пронајден во близина на пешачката патека.

Полицијата ги открила телата за кои се верува дека припаѓаат на 18-годишниот Остин Грот и неговата 17-годишна девојка Алисија Мекаскил.

Автомобилот на Гроте бил пронајден во близина на планината Муд и полицијата ја пребарувала областа.

Иако сè уште не се знае како починале, полицијата соопшти дека нема знаци на насилна смрт. Се верува дека тие починале од студ и дека снежното невреме и ниските температури предизвикале смрт на тинејџерите.

Коронавирус