сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Трагедијата која го вознемири светот е најтвитуван настан годинава

Трагедијата која го вознемири светот е најтвитуван настан годинава

Пожарот во катедралата Нотр Дам што се случи во април годинава е вест со најмногу коментари на Твитер во 2019-та година, соопшти оваа социјална мрежа, прецизирајќи дека хаштагот Нотрдам изби на првото место на најкористени во светот кога станува збор за вестите, но не изнесе конкретни бројки.

Второто и третото место го зазедоа Реива, односно ерата на новиот јапонски цар и протестите во Венецуела.

Во пожарот во Нотр Дам на 15-ти април изгоре дел од дрвената конструкција.

Коронавирус