четврток, 13. август 2020. Вести денес: 119
home Вести

Трагедија во Франција: Жена почина откако паднала од ролеркостер

Трагедија во Франција: Жена почина откако паднала од ролеркостер

Една жена почина откако паднала од ролеркостер во забавен парк во департманот Оаза на северот на Франција.

Во соопштението на паркот „Сен Пол“ пишува дека несреќата се случила во саботата околу 13 и 45 часот, пренесува Си-Ен-Ен.

Жената испаднала од седиштето кога се возела со ролеркостерот „Формула 1“.

„Формула 1“ бил еден од вкупно 45 ролеркостери во паркот.

Коронавирус