среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 102
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

ТРАГЕДИЈА: Татко го фрли својот 9 месечен син од седми кат, па скокна самиот (ВИДЕО)

ТРАГЕДИЈА: Татко го фрли својот 9 месечен син од седми кат, па скокна самиот (ВИДЕО)

Полицијата во Берлин соопшти дека еден 23 годишен маж го убил деветмесечниот син фрлајќи го од седми кат пред и самиот да скокне.

Според она што го велат надлежните „мажот имал психолошки проблеми“.

Полицијата ја известиле минувачи кои го нашле телото на мажот и деветмесечното бебе касно синоќа во берлинскиот кварт Фридрихсфелде.

Во моментите на трагедијата мајката не била присутна, а како што наведува АП сега на неа и укажуваат психолошка помош.

Коронавирус