четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 169
home Вести

ТРАГЕДИЈА: Седумчлено семејство од кои три деца се задушиле на Новогодишната трпеза

Трагедија ја потресе Русија. Седумчлено семејство починало за време на Новогодишната вечера.
ТРАГЕДИЈА: Седумчлено семејство од кои три деца се задушиле на Новогодишната трпеза

Несреќата се случила во местото Скворцовка во областа Курманаевск. Полицијата пронашла седум тела , меѓу кои и на три деца на возраст од пет , шест и 16 години .

Се претпоставува дека ќерката со сопругот и трите ќерки , заедно со нејзиниот брат дошле на вечера кај нивниот татко . Куќата се загревала со печка на гас , за која било утврдено дека е неисправна .

Истражните органи сметаат дека просторијата се преполнила со јаглероден моноксид од лошо затворената печка , што било причина целото семејство да почине.

Телата на седуммината се предадени на обдукција . Телата биле пронајдени дури вчера вечер , откако девојката на 25 годишниот син не можела да ги добие на телефон .

Коронавирус