вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 44
home Вести

Трагедија поради невнимание: Со мобилен телефон сакале да ги снимаат поплавите, па се удавија (ВИДЕО)

Трагедија поради невнимание: Со мобилен телефон сакале да ги снимаат поплавите, па се удавија (ВИДЕО)

Најмалку 17 лица загинаа, а 74 се повредени во големите поплави што ги зафатија јужните делови на Иран.

Според иранската државна телевизија, најголемиот број од загинатите настрадале додека се обидувале со мобилните да ги снимат поплавите.

Во поплавите во близина на градот Шираз, голем број лица се водат за исчезнати.

Коронавирус