четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Трагедија на плажа: Експлодира дворец на дување, загина 6-годишно девојче (ВИДЕО)

Трагедија на плажа: Експлодира дворец на дување, загина 6-годишно девојче (ВИДЕО)

Девојче загина откако експлодираше дворец на дување, а таа паднала од скокалницата.

Несреќата се случила на плажа во Нофрок. Полицијата била повикана на лице место.

Девојчето било префрлено во болница со тешки повреди, каде починало.

Според наводите на сведоците, дворецот експлодирал, а детето одлетало во воздух.

Поради експлозијата девојчето одлетало 6 метри во воздух, а потоа паднала на земја.

Во тек е истрага која ги вклучва и надлежните за здравје и безбедност, локалните власти и полицијата.

Qatar 2022