понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Трагедија на концерт посветен на групата АББА

Трагедија на концерт посветен на групата АББА

Две лица загинаа, а едно е повредено пред почеток на концерт посветен на групата АБАА во Шведска.

Концертот е организиран во сала во предградието на Стокхолм на кој присутни биле околу 1.000 лица.

Триесетина минути пред концертот едно лице паднало од висина во фоајето на приземјето. Лицето паднало врз маж кој се наоѓал во приземјето, по што двете лица починале.

Третото лице се здобило со повреди кои не се опасни по живот и било пренесено во болница.

Полицијата засега не го соопштија идентитетот на жртвите.

Коронавирус