вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 130
home Вести

Трагедија: Мајка и нејзините четири деца изгореа во пожар во Германија (ВИДЕО)

Трагедија: Мајка и нејзините четири деца изгореа во пожар во Германија (ВИДЕО)

Мајка и нејзините четири деца изгореа во пожар во Германија, а според хрватските медиуми, станува збор за хрватско семејство, кое што имало германско државјанство.

Несреќата се случила во германскиот град Нирнберг. Во саботата, околу три часот наутро службите за итна помош добиле повик дека избувнал оган, но кога пожарникарите пристигнале на терен, им немало спас на жената и децата.

Најмалото бебе кое што се родило пред неколку дена починало во болница. Другите деца на возраст од четири, пет и седум години загинале на лице место.

Локални избори 2021