петок, 9. декември 2022. Вести денес: 102
home Вести

Трагедија: Автобус падна во канал, најмалку 25 лица загинаа

Трагедија: Автобус падна во канал, најмалку 25 лица загинаа

Најмалку 25 лица загинаа откако автобус, кој се движел со голема брзина, падна во канал во јужна Индија. Се верува дека меѓу жртвите голем дел се ученици, кои се враќале од училиште.

Заменик државен министер на државата Карнатака, Г. Парамешваран рече дека несреќата во округот Мандја се случил откако возачот ја изгубил контролата над автобусот кој се движел со голема брзина.

Во спасувачката операција се вклучени и нуркачи.

Qatar 2022