среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Трагедија: 11- месечно бебе се здобило со проблеми со дишењето во авион, починало веднаш по слетувањето

Трагедија: 11- месечно бебе се здобило со проблеми со дишењето во авион, починало веднаш по слетувањето

Единаесетмесечно бебе почина на лет на „Катар ервејз“ рано утрово.

Како што пишува, „Дејли мејл онлајн“, единаесетмесечното момче, Арнав Варма било на лет со родителите од Доха кон Хајдерабад во Индија.

Бебето во авионот се здобило со проблеми со дишењето, а по слетувањето било итно префрлено во болница, но набрзо било прогласено за мртво.

Коронавирус