четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 126
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Торнадо преврте автобус во Романија (ВИДЕО)

Торнадо преврте автобус во Романија (ВИДЕО)

Силно торнадо во Романија на 70 километри од Будимпешта. Настаната е штета врз домовите и возилата, пренесуваат медиумите од регионот.

Торнадото преврте и автобус со 39 патници и според првичните информации повредени се седум лица.

Коронавирус