понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Топлото време во Јапонија усмрти 14 луѓе

Топлото време во Јапонија усмрти 14 луѓе

Поради високите температури измерени во Јапонија најмалку 14 лица загинаа, а илјадници се хоспитализирани.

Температурата на воздухот вчера се искачи над 39 степени Целзиусови.

Во јули минатата година во Јапонија поради жешкото време починаа 31 човек.

МИА

Коронавирус