вторник, 2. март 2021. Вести денес: 169
home Вести

ТЛОТО СЕ ТРЕСЕШЕ – силен земјотрес ги погоди Филипините

ТЛОТО СЕ ТРЕСЕШЕ  – силен земјотрес ги погоди Филипините

Силен земјотрес со интензитет од 6,8 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Филипни.

Како што соопшти Медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ) земјотресот бил на длабочина од 122 километри.

ЕМСЦ првично соопшти дека земјотресот бил со интензитет од 7,2 степени според Рихтер.

За сега нема инфорамции за евентуални жртви и причинета материјална штета. (МИА)

Коронавирус