среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Тешка сообраќајка во Турција со трагичен епилог: Во судир на минибус и камион загинаа седум лица, има многу повредени (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Тешка сообраќајка во Турција со трагичен епилог: Во судир на минибус и камион загинаа седум лица, има многу повредени (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Најмалку  седум лица загинаа, а 19 се повредени во сообраќајна несреќа која утрово се случила на југот на Турција.

На патот во дистриктот Огузели дошло до директен судир на камион и минибус. Возилото превезувало земјоделски работници кон полињата во Килис.

Од полицијата соопштиле дека на местото на несреќата загинале четири лица, а повредени биле 22 лица. Во болница починале уште тројца повредени, а меѓу останатите 19 животно загрозувачки повреди имаат тројца.

Меѓу загинатите се и двајцата возачи, а истрагата за причината за несреќата е во тек.