четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Вести

Тешка несреќа во Полска: Тројца загинати, 38 повредени откако автобус излетал во провалија (ФОТО)

Тешка несреќа во Полска: Тројца загинати, 38 повредени откако автобус излетал во провалија (ФОТО)

Три лица загинаа, а 38 се повредени во автобуска несреќа што синоќа се случи во југоисточниот дел на Полска.

Автобусот превезувал украински туристи од Лавов кон Виена. Возилото паднало во провалија и се превртело неколкупати.

Еден од повредените е во критична состојба.

МИА

Коронавирус