сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Температурите во август над нормалата во Европа

Температурите во август над нормалата во Европа

Континентална Европа се очекува во август да има температури над нормалните и сувите услови, додека во источна Европа, Скандинавија и западна Русија ќе има постудени метеоролошки услови, се посочува во извештајот на компанијата Ведер, која е во сопственост на ИБМ.

Во август, температурите во Велика Британија и јужниот дел на Скандинавија се очекува да бидат над нормалните, како и во Германија, Франција и на Алпите, со исклучок на западна Шпанија.

Исто така, во Југоисточна Европа, се очекува температурите да бидат над нормалните за овој период од годината.

Коронавирус