понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 61
home Вести

Телефонски разговор Ердоган – Трамп за ситуацијата во Сирија

Телефонски разговор Ердоган – Трамп за ситуацијата во Сирија

Американскиот и турскиот претседател Доналд Трамп и Реџеп Таип Ердоган синоќа телефонски разговараа за ситуацијата во Сирија, соопшти Белата куќа и Кабинетот на Ердоган.

Според Белата куќа, двајцата лидери разговараа за „актуелната криза во Сирија“ и се договорија да бидат во контакт.

Не се соопштуваат повеќе детали за разговорот.

Коронавирус