недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

ТАЖНО: Почина девојчето кое татко му го остави во автомобил

ТАЖНО: Почина девојчето кое татко му го остави во автомобил

Почина четиригодишно девојченце, кое работници од едно градилиште  го пронашле во затворен автомобил во Ровињско село во Истра.

Според неофицијални информации од истрагата девојченцето починало од последиците добиени од топлотниот удар и дехидрација кои и ги оштетиле виталните органи.

Во Полициската управа на Истра е речено дека веќе не се надлежни за давање на информации  на оваа тема.

Несреќниот случај се случил во Ровињско село на Истра на 4 јули во попладневните часови кога нејзиниот татко ја оставил во автомобилот за да не ја буди, но притоа заборавил да ја вклучи климата во автомобилот, а ги затворил сите прозорци за во колата да не влегува прашина од градилиштето.

Според изјавите на месното население девојчето во несвесна состојба два часа подоцна било пронајдено од работници кои ја повикале  Итната помош.

Коронавирус