петок, 29. јули 2022. Вести денес: 36
home Вести

Тажни фотографии во Израел по бомбардирањето: Тел Авив во рушевини, луѓе на носилки, деца со куфери.. (ФОТО)

Тажни фотографии во Израел по бомбардирањето: Тел Авив во рушевини, луѓе на носилки, деца со куфери.. (ФОТО)

Судирите меѓу израелските и палестинските сили продолжија утрово, а по ескалацијата на насилството и крвавите конфликти, Израел прогласи вонредна состојба во градот Лот.

Сирените кои предупредуваат на ракетниот напад се огласија во Тел Авив во раните утрински часови, а градот ги слушна звуците на неколку експлозии, само неколку минути откако членовите на Хамас од Газа рекоа дека испукале 110 ракети кон Тел Авив, како одговор на израелскиот воздушен напад во кој беше уништен пасијанс од 13 ката во Газа.

Од Тел Авив пристигнуваат тажни и страшни фотографии од утрово по најтешкиот напад.

Коронавирус