сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 114
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Кисела Вода

home Вести

Таткото на Асанж загрижен поради можна смртна казна за неговиот син во САД

Таткото на Асанж загрижен поради можна смртна казна за неговиот син во САД

Таткото на Џулијан Асанж, основачот на Викиликс, Џон Шиптон, изрази загриженост дека неговиот син ќе се соочи со смртна казна доколку биде екстрадиран во САД.

Во интервју за Би-Би-Си, пред контроверзното сослушување за екстрадиција што треба да започне следната недела, тој нагласи дека е загрижен за здравјето на Асанж затоа што е „постојано анксиозен“.

САД го бараат Асанж по 18 обвиненија за обид за хакирање, истекување информации и кршење на Законот за шпионажа.

Парламентарни избори 2020