четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 155
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

“Тајм” го прогласи Кашоги за личност на годината

“Тајм” го прогласи Кашоги за личност на годината

Убиениот американски новинар со саудиско потекло Џамал Кашоги е прогласен за личност на годината во изборот на престижниот магазин Тајм.

Како што се наведува, медиумските работници добиле предност во однос на Роберт Милер, шефот на истражувачкиот тим кој се занимава со наводно руско мешање во изборите во САД. Тој на гласањето зазел трето место, а американскиот претседател Доналд Трамп остана на второто место.

Коронавирус