петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 106
home Вести

Таа е најзгодната баба на светот: Не би и дале ни 20 години (ФОТО)

Таа е најзгодната баба на светот: Не би и дале ни 20 години (ФОТО)

Повеќето луѓе ќе се шокираат кога ќе чујат колку години има оваа жена.

39- годишната Алис Васкез е најзгодната „баба“ на светот, а изгледа како да има 20 години.

Овој феномет таа го објасни во изјава за „Дејли Меил“ велејќи дека на 16 години го добила првото дете, а после три години и второто дете.

Ќерќите тргнале „по стапките на мајката“, па и тие млади се омажиле, а нејзината постара ќерка веќе има дете, што Вергас тоа ја прави баба, но секако позгодна од многу жени кои ги познаваме на нејзина возраст.

Коронавирус