недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 64
home Вести

СЗО: Невниманието на младите е причина за зголемениот број нови случаи на Ковид-19

СЗО: Невниманието на младите е причина за зголемениот број нови случаи на Ковид-19

Од таму велат дека не само што младите можат многу лесно да се заразат од коронавирусот, но и дека големиот број на нови случаи на заболени се, од како што велат, нивното невнимание.

Коронавирус