сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 37
home Вести

Светот згрозен после убиството на младата Екатерина: Голото тело на блогерката пронајдено во куфер

Светот згрозен после убиството на младата Екатерина: Голото тело на блогерката пронајдено во куфер

Екатерина Карагланова, руската модна блогерка е пронајдена мртва во изнајмениот стан во Москва. Нејзиното голо тело било во куфер.

Екатерина, 24- годишна девојка која одела на училиште за дерматолог е убиена, откако некој и го пресекол вратот во Москва.

Според полицијата таа имала неколку убодни рани, а нејзиното тело е најдено во куфер.

Нејзиниот Инстаграм профил го следат 80.000 луѓе.

Нејзините родители се загрижиле откако Екатерина не им враќала на пораките и на телефонските повици, па ги замолиле соседите да влезат во нејзиниот стан и да видат дали е се во ред.

Кога вегле, во станот го пронашле голото тело во куфер.

Полицијата го испитува нејзиниот љубовен живот, а засега е познато дека расикала со 33- годишното момче и почнала врска со постар маж со кого планирала да оди за Холандија.

Нејзиното тело е пронајдено пет дена подоцна.

Коронавирус