сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 55
home Вести

Светот шокиран од желбата на Иванка Трамп

Светот шокиран од желбата на Иванка Трамп

Според новите гласини кои се поврзани со Белата куќа, Иванка Трамп посакувала да стане прва жена претседател на САД.

Таа имала силна амбиција кон тоа место, а се тврди и дека Иванка и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер, кои сега се советници на претседателот, имале план кој добро го разработиле.

-Tие двајца меѓу себе направија сериозен договор. Ако некогаш во иднина се појави можност, таа да биде таа која ќе се кандидира за претседателското место, пишува Мајкл Волф.

Стив Банон, поранешниот главен шеф за стратегии на претседателот кој беше отпуштен во август наводно е изненаден од претседателските аспирации на Иванка.

-Таа се однесуваше кон својот татко со доза на дистанца од него, но и иронија. Постојано го исмејуваше поради бојата на косата и како тој ја носи, вели тој

Според Wall Street Journal Банон исто така е цитиран во книга како ја нарекува првата ќерка на Сад „глупава како тула“.