петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 71
home Вести

СВЕТ: Над 122 милиони позитивни случаи на коронавирус

СВЕТ: Над 122 милиони позитивни случаи на коронавирус

Во светот од почеток на пандемијата со коронавирус потврдени се 122.033.700 случаи, а вомоментов активни се 21.025.570 случај.

Од Ковид-19 во светот починале, a 98.312.502 оздравеле.

Најмногу случаи се потврдени во САД – над 30 милиони, Бразил, Индија, Русија, Велика Бритамија и Франција.

ЕУРО 2020

Македонија