сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Свештеник тргна на погреб, па доживеа срцев удар сред возење и со кола влета меѓу пешаците (ВИДЕО)

Свештеник тргна на погреб, па доживеа срцев удар сред возење и со кола влета меѓу пешаците (ВИДЕО)

Четири лица се повредени кога свештеник со автомобил влетал меѓу пешаци пред црква во Даблин, а двајца се наоѓаат во критична состојба.

Како што се наведува, возачот, инаку свештеник, во текот на возењето доживеал срцев удар.

Во црквата требало да се одржи погреб, но поради инцидентот таа одложена за денеска подоцна.

Qatar 2022