среда, 18. мај 2022. Вести денес: 174
home Вести

Свештеник почина среде божиќна миса

Свештеник почина среде божиќна миса

Свештеник почина за време на миса која што тој ја предводел на Бадниковата вечер во црква во Бретања на северозападот на Франција. Тој имал 45 години, како причина за смртта се наведува срцев удар.

На свештеникот му се слошило уште на почетокот на мисата, a кога колабирал, лекарите од Брза помош не успеале да го реанимираат, соопштија властите.

Локални медиуми наведуваат дека свештеникот е од Конго, а во Сен-Ан д’Ор бил во шестодневна посета.

Коронавирус