вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Судовите во Словачка со дојава за бомба, прекинато судење на поранешен градоначалник

Судовите во Словачка со дојава за бомба, прекинато судење на поранешен градоначалник

Сите судови во Словачка добија дојава за бомба, потврди портпаролката на регионалната полиција за агенцијата ТАСР.

Дојава за бомба го прекина судењето на поранешниот градоначалник на општината Марјанка во округот Братислава, Радован Ј., кој е обвинет за корупција, а што се одвива во Специјализираниот кривичен суд во Бањска Бистрица.

Ова е трета дојава за бомба во словачките судови во последните три месеци.