петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 175
home Вести

Студентка почина откако се задушила на натпреварување во јадење хот дог

Студентка почина откако се задушила на натпреварување во јадење хот дог

Маделин Ли Нипкон (20), студентка од местото Саферн починала во неделата, откако еден ден претходно е пренесена во болница.

Девојката завршила во болница поради гушење на натпреварување во јадење хот дог кој бил организиран во рамки на хуманитарна акција.

-По укажаната прва помош на лице место, Меди е пренесена во болница во Масачусетс каде починала во неделата, се наведува во соопштението.

Нејзиниот тим на Инстаграм објавил дека никогаш нема да ја заборави.