среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Вести

СТРАВИЧНО: Најмалку 10 лица загинаа во судир на камион и минибус- голема трагедија во Украина (ФОТО)

СТРАВИЧНО: Најмалку 10 лица загинаа во судир на камион и минибус- голема трагедија во Украина (ФОТО)

Најмалку 10 луѓе загинаа, а седум се повредени во судир на камион и минибус во северна Украина, соопштија службите за итни случаи.

Спасувачките екипи од регионот Черниговски се на терен.

-Утринава околу 7.55 часот недалеку од селото Бруслив, во Черниговско дошло до судир на минибус и камион, се наведува во соопштението на итната помош кое е објавено на веб-страницата на Укринформ.

Коронавирус