сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 52
home Вести

Стравични сцени од лице место: Најмалку 48 загинати во страшна автобуска несреќа (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Автобусот со 57 патници кон Лима, се превртел на 70 километри од главниот град на Перу откако во него удрил камион.
Стравични сцени од лице место: Најмалку 48 загинати во страшна автобуска несреќа (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Најмалку 48 луѓе загинале во Перу, каде автобус падна во провалија на една карпеста плажа, откако се судрил со камион, соопштија од полицијата.

-Во падот на автобусот загинаа 48 лица, наведе полицијата на својот сајт откако Министерството за внатрешни работи соопшти дека ја прекинува операцијата поради мракот и големите брановите предизвикани од плимата.

Автобусот со 57 патници кон Лима, се превртел на 70 километри од главниот град на Перу откако во него удрил камион.

Несреќата се случила на дел од автопат кој често е покриен со магла и озлогласен по бројни несреќи.

Снимката од местото на несреќата е страшна, снимена со расфрлани тела на патници и делови од телата, не се препорачува да ја гледа секој.