петок, 24. јануари 2020. Вести денес: 129
home Вести

Страшно: Смартфонот и експлодираше на биро, за малку ќе и го разнесеше лицето (ВИДЕО)

Страшно: Смартфонот и експлодираше на биро, за малку ќе и го разнесеше лицето (ВИДЕО)

Жена вработена во индонезиска државна служба е повредена при експлозија на нејзиниот телефон додека телефонирала.

Нетиа (27) претрпела изгореници на лицето од телефонот, кој бил приклучен на полнач.

Таа успеала да излезе од масата, но подоцна се онесвестила и нејзините колеги ја однеле во болницата, каде и биле санирани изгорениците и исечениците на лицето и рацете.