среда, 8. декември 2021. Вести денес: 88
home Вести

Страшни снимки од разорниот земјотрес од 7 степени на Алјаска (ВИДЕО)

Страшни снимки од разорниот земјотрес од 7 степени на Алјаска (ВИДЕО)

Силен земјотрес со јачина од 7 степени според Рихтеровата скала го потресе југот на Алјаска, по што следуваат голем број земјотреси со помал интензитет.

Една снимка која се појави на Интернет, најдобро прикажува како изгледал потресот. Додека целата куќа се тресе, станарите бегаат во паника.

Засега нема информации за жртви, но најголема штета е нанесена на патиштата и мостовите.

Коронавирус