сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 42
home Вести

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА: 52 патника изгореа во автобус (ВИДЕО)

Само пет патници успеале да побегнат од запаленото возило, се наведува во соопштението.
СТРАШНА ТРАГЕДИЈА: 52 патника изгореа во автобус (ВИДЕО)

Во пожар кој зафати автобус загинаа 52 лица во северозападниот регион во Казахстан, Актау, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи на Казахстан.

Само пет патници успеале да побегнат од запаленото возило, се наведува во соопштението.

Се уште не е познато дали патниците биле од казахстанска националност или се државјани на некоја друга земја, се наведува во соопштението.

Коронавирус