сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 51
home Вести

Страшна снимка од нападот во Санкт Петербург: Еве како е активирана бомбата во супермаркетот (ВИДЕО)

Се верува дека експлозијата во супермаркетот, во која биле повредени 13 лица во Санкт Петербург, ја предизвикала домашно изработена бомба со шрапнели.
Страшна снимка од нападот во Санкт Петербург: Еве како е активирана бомбата во супермаркетот (ВИДЕО)

Утрово беше објавена снимка од надзорните камери на кои се гледа како осомниченото лице ја активира експлозивната направа.

На видеото може да се види како мажот со ранец на рамото влегува во продавницата и истиот го остава во шкаф.

Само 30-тина секунди подоцна, мажот чие лице не се гледа јасно, ја напушта продавницата без ранецот. Половина час подоцна дошло до експлозија во која биле ранети 13 лица, погледнете.