среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 45
home Вести

СТРАОТНИ ОСТАТОЦИ: Автобус полн со туристи целосно изгоре на ова туристичко место во Грција (ФОТО)

СТРАОТНИ ОСТАТОЦИ: Автобус полн со туристи целосно изгоре на ова туристичко место во Грција (ФОТО)

Во Лептокарија во Грција ноќеска околу 1 часот по полноќ се запалил автобус кој потполно изгорел.

Автобусот со српски туристи се враќал од познатото туристичко место Егина, а во истиот имало 47 патници.

Српските медиуми пренесуваат дека за среќа никој не е повреден благодарение на возачот и неговата брза реакција.

Како што се наведува на Фејсбук страната на „Грчка Инфо“ пожарот избувнал поради лошата инсталација во автобусот, по што набрзо се запалил и целосно изгорел.

Коронавирус