понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 11
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Стотина туристи во Шпанија во карантин поради коронавирусот

Стотина туристи во Шпанија во карантин поради коронавирусот

Стотина гости, сместени во хотел на шпанскиот остров Тенерифе ќе останат во изолација во следните 14 дена откако кај еден од гостите од Италија е потврден коронавирусот.

-Уште две лица од десетчлената група италијански туристи се позитивни на коронавирусот. Останатите, како што покажуваат тестовите, се негативни, истакна претставникот на регионалната влада, Марија Тереза Крус Овал.

Парламентарни избори 2020