петок, 3. јули 2020. Вести денес: 188
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните на Сопиште

home Вести

Стотици пожарникари гаснат пожари во Каталонија

Стотици пожарникари гаснат пожари во Каталонија

Стотици пожарникари се ангажираниз агаснење шумски пожари во регионот Каталонија.

Најмалку 500 луѓе се евакуирани, јавија мадридски медиуми.

Шпанија е погодена од топлотен бран и според метеоролозите се очекуваат температури над 40 степени Целзиусови. Пожари загрозија површина од околу 20.000 хектари.

Парламентарни избори 2020