среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Столтенберг позитивен на коронавирус

Столтенберг позитивен на коронавирус

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, заразен е со коронавирусот, соопшти денеска портпаролот на Алијансата, пренесуваат светските медиуми.

Како што објави неговиот портпарол на Твитер, Столтенберг има благи симптоми на вирусот, пишува Ројтерс.

Според овие информации, Столтенерг во наредните денови ќе продолжи да работи од дома, во рамките на белгиските протоколи за спречување на ширењето на коронавирусот.

Коронавирус