среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Столтенберг: НАТО непоколеблив во поддршката на мирот на Западен Балкан

Столтенберг: НАТО непоколеблив во поддршката на мирот на Западен Балкан

НАТО е непоколеблив во поддршката на мирот и стабилноста на Западен Балкан, нагласи денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со претседавачот со Претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ.

Столтенберг на Твитер објави дека имал добар разговор со Џаферовиќ за натамошно продлабочување на соработката.

Коронавирус