четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Стоеше среде заледениот океан, но потоа камерата фати детаљ кој го прегледале близу еден милион луѓе на Јутјуб (ВИДЕО)

Температурите се спуштија толку ниско што можеби оваа видео снимка е доказ дека таму навистина е како на северниот пол.
Стоеше среде заледениот океан, но потоа камерата фати детаљ кој го прегледале близу еден милион луѓе на Јутјуб (ВИДЕО)

Овие денови Америка можеби ја доживува најстудената зима во поновата историја.

Температурите се спуштија толку ниско што можеби оваа видео снимка е доказ дека таму навистина е како на северниот пол.

Имено едно момче со дрон го снимал заледениот океан и залезот на сонцето во близина на плажата „Old silver beach“ во сојузната држава Масачусетс.

А откако видеото го прикачил на Јутјуб тоа било прегледано близу милион пати и станало вистински хит поради храброста на овие луѓе да стојат далеку од копното среде океанот, погледнете.

Коронавирус